Rregullat qe kam vene kete periudhe kur dal per ecje

Rregullat qe kam vene kete periudhe kur dal per ecje:
✔Dal gjithmone vete pa shoqerine e askujt.
✔Vendos kapele ,syze ,mbledh floket mire ,vendos kufje dhe nuk pershendes apo takoj asnje njeri ne rruge.🤔
✔Ecjen e bej cdo mengjes heret, ne natyre dhe ne distance nga njerez te tjere nese rastis.
✔Kam ndjekur rregullat dhe keshillat qe jepen per daljen jashte shtepise,dmth sapo kthehem, tek dera kam vendosur 3 kuti (rrobash kepucesh ,celsa edhe telefoni ).
✔Sa futem ne shtepi mundohem mos prek asgje. Zhvishem, vendos rrobat ne kuti edhe atletet ,laj duart mire e mire dhe i nxjerr jashte per te pakten 3 ore .
✔Futem direkt ne dush dhe me pas vazhdoj cdo gje tjeter qe duhet te bej si pune shtepie,gatim etj.
✔Nuk ka te beje me fiksime apo pasterti por ka te beje me pergjegjshmeri .

Nese une kam vendosur te dal jeshte shtepise do ndjek dhe protokollin e duhur .
Te njeten gje beni edhe ju qe shkoni ne pune ,pazar, supermarket!

Mund te kujdesemi me gjera praktike sepse kemi goxha kohe brenda dites.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart