Pureja e meposhtme eshte nje opsion shume i thjeshte dhe i shijshem per femijet tuaj.

Pureja e meposhtme eshte nje opsion shume i thjeshte dhe i shijshem per femijet tuaj. Permban molle, boronice, kanelle dhe kungulleshke.
Mos u cudisni nga kombinimi pasi shija eshte shume e mire dhe jemi te sigurt qe femijet tuaj do ta pelqejne shume .
Perberesit:
📍½ flxh caji boronica te fresketa ose te ngrira,
📍1 molle,
📍1 kungulleshke,
📍¼ luge caji kanelle pluhur.

Menyra e pergatitjes📋:
✅Presim ne copa te vogla mollen dhe kungulleshken.
✅Vendosim per te ziere copat e molles, te kungulleshkes dhe te boronices per disa minuta deri sa te jene zbutur perberesit.
📍Pasi jane ziere perberesit i vendosim ne nje blender duke shtuar dhe kanellen dhe i frulojme deri sa te krijohet nje mase homogjene.
📍Ne rast se pureja qe po krijohet eshte shume i trashe atehere mund te shtojme 1-2 luge gjelle uje nga zierja e ingredienteve deri sa te kemi trashesin qe duam per te vegjelit tane.

*Keshilla*
~ Gjate shtimit te ujit ne procesin e frulimit nese deshironi mund te shtoni 1-2 luge gjelle qumesht ose qumesht formule.
~ Pureja mund te ruhet ne frigorifer deri ne 1-2 dite.

E sherbejme tek vogelushet tuaj!

Ju befte mire! 😊

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart