Vakti i drekes se dites se sotme eshte e pasur ne vlera ushqyese dhe kryesisht e pasur me proteina.

Vakti i drekes se dites se sotme eshte e pasur ne vlera ushqyese dhe kryesisht e pasur me proteina. Per ta pergatitur do ju nevojiten:
\"πŸ“\"120 gr fileto pule,
\"πŸ“\"2 flxh caji sallate me jeshilleqe sipas deshires tuaj( rukola, marule, spinaq, etj),
\"πŸ“\"1 veze e ziere,
\"πŸ“\"1 luge gjelle fara susami,
\"πŸ“\"erreza sipas deshires,
\"πŸ“\"kripe, piper,
\"πŸ“\"1 luge gjelle vaj ulliri.
Menyra e pergatitjes\"πŸ“\":
\"βœ”οΈ\"Marinojme fileton e pules me erreza, kripe dhe piper dhe i pjekim ne zgare ose ne nje tigan qe nuk ngjit per disa minuta deri sa te jete gati.
\"βœ”οΈ\"Nderkohe ne nje tas qelqi pergatitim sallaten me jeshilleqe sipas deshires sone.
\"βœ”οΈ\"Shtojme persiper gjysmen e avokados te prere ne feta, fileton e pules te pjekur, vezen e ziere dhe pak vaji ulliri.
\"βœ”οΈ\"Shperndajme farat e susamit.Sallata eshte gati per tu konsumuar.
Ju befte mire! \"☺️\"

\"\"

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart