Një krem shumë i shëndetshëm per te vegjelit tuaj

Një krem shumë i shëndetshëm per te vegjelit tuaj që përmban tershere dhe fruta, mund të zëvendësojë mjaft mirë kremrat e gatshëm , si kremi i orizit etj, që gjenden në treg.
Perberesit:
– 3 lgj tershere të bluar imët në mikser,
– 1 mollë mesatare të ëmbël të prere në kuba të vegjël,
– 1 grusht boronica te freskëta.
Përgatitja:
Vendosni për të zjerë në 2/3 gotë ujë, mollen e prerë në kuba për disa minuta.
Me pas shtoni tersheren e bluar dhe e përzieni derisa të krijohet një masë kremoze.
Në fund shtoni shtoni një grusht boronica.
I frulojme në blender derisa të krijohet një masë homogjene.
Mund të holloni përbërjen me qumësht gjiri ose qumësht formule ,derisa të arrijë tradhëtinë e dëshiruar!
Nëse dëshironi më shumë receta ushqimore per te vegjelit tuaj, na ndiqni në faqen tonë @sotirisbabyfood dhe @stavrula_dietplan . Gjithashtu nëse zgjidhni të provoni recetat tona ndajeni me ne duke na bere tag tek @stavrula_dietplan dhe #stavruladietplan .

https://www.instagram.com/reel/CMb41qShZR_/?utm_medium=share_sheet

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart