Baby pancakes me frutat tuaja te preferuara!

Me vetem shume pak perberes ju mund te krijoni nje mesvakt shume te shijshem per te gjithe pjesetaret e familjes suaj. Per 4 shkopinj do ju nevojiten:\"πŸ“\"fruta te preferences tuaj ( ne perdorem luleshtrydhe,boronica dhe banane) \"πŸ“\"1 flxh caji miell,\"πŸ“\"2 luge gjelle sheqer kaf,\"πŸ“\"2 luge gjelle baking powder,\"πŸ“\"pak kripe,\"πŸ“\"1 veze,\"πŸ“\"1 ΒΌ flxh caji qumesht,\"πŸ“\"1 luge gjelle gjalpe te shkrire,\"πŸ“\"sheqer pluhur dhe mjalte per dekorim.Menyra e pergatitjes \"πŸ“\": \"βœ”οΈ\"Ne nje tas te madh perziejme mire miellin, soden, kripen,sheqerin deri sa te kombinohen te gjithe perberesit. \"βœ”οΈ\"Ne nje tas tjeter me te vogel perziejme qumeshtin me vezen dhe gjalpin dhe pasi ti kemi perziejre I shtojme te perberja e miellit. \"βœ”οΈ\"Ne menyre te ngadalte me anen e nje rraheseje perziejme te gjithe perberesit .\"βœ”οΈ\"Vendosim per tu ngrohur nje tigan qe nuk ngjit dhe pasi te jete gati shtojme 1 luge gjelle nga perberja e krijuar. E leme per rreth 1-2 minuta secilin pancake deri sa te marrin nje ngjyre kafe nga secila ane . \"βœ”οΈ\"Pasi te gjithe pancake –t jane gati vendosim ne menyre te alternuar tek shkopinjt petullat e vogla -bananet-luleshtrydhet dhe e perserisim veprimin deri sa te mbushen teresisht shkopinjt. \"βœ”οΈ\"Perfundojme duke shtuar pak sheqer pluhur dhe mjalte persiper. Pancake-t jane gati per tu konsumuar! Ju befte mire! \"☺️\"

\"\"

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart