Mirmengjes ju urojme nje fundjave te mbare

Mirmengjes ju urojme nje fundjave te mbare ..🙏
🍪🍪Receta e biskotave qe e keni pritur me shume deshire:
Me vetem 4 perberes ju mund te beni biskota te mrekullueshme, te pershtatshme edhe per personat vegane!
Perberesit: 📍2 banane te pjekura (te bera mire),
📍1 filxhan tërshëre,
📍2 lugë gjelle gjalpë kikiriku ose tahini,
📍50gr copeza cokollate.
📍1 luge gjelle mjalte
Opsionale:
🔸️1 luge kafe kanelle ose kakao pluhur
🔸️ pak kripe,
🔸️ vanilie

Pergatitja:
– Fillimisht ne nje ene te madhe, me ndihmen e nje piruni ose luge, shtypim bananet dhe i bejme pure.
– Shtojme te gjithe perberesit e tjere ne ene dhe i perziejme mire derisa te krijohet nje mase e lidhur.
– Me ndihmen e nje luge krijojme te pakten 8-10 biskota, duke i vendosur me pas ne nje tepsi me leter pjekjeje qe te mos ngjite. – Piqini ne furre ne 180 grade per 10 – 15 min derisa te marrin ngjyren kafe.

Jam e bindur qe ashtu si une dhe ju do ti pelqeni tej mase!
Provojini dhe me dergoni ne inbox fotot e biskotave dhe mendimin tuaj per shijen e tyre!
Ju befte mire.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart