Light Cheesecake 😋

Light Cheesecake 😋

Nje embelsire e fresket ,e shpejt,e shendetshme dhe shume e shijshme!
Provojeni ,do ju pelqeje jashte mase ..😍
Perberesit per 3 racione :
🔸️8 biskota integrale ,
🔸️1 filxhan kos kremoz (Kolios ),
🔸️1/2 flxh djathe philadhelphia,
🔸️1lgj recel manaferre ose luleshtrydhe,
🔸️8 luleshtrydhe te prera ne kubike.
Pergatitja ✏ :
🔸️Thermojme biskotat dhe i vendosim ne blender derisa te thermohen teresisht.
🔸️Perziejme sasine e kosit edhe philadhelphia se bashku deri sa te krijohet nje mase homogjene.
🔸️ Ne 3 gota fillojme ndajme perberesit .
🔸️Ne fillim hedhim 2lgj biskota te thermuara, pasi ndajme ne sasi te barabarte sasine e kosit vazhdojme duke plotesuar me nje shtrese te dyte biskotash.
🔸️Shtojme 1 luge gjelle recel manaferre .
🔸️Siper per dekorim plotesojme me luleshtrydhe te prera ne kubik.
VENDOSEN 2 -3 ORE NE FRIGORIFER PARA SE TE KONSUMOHEN..
Pres pershtypjet edhe foto nga receta.
Ju befte mire !!
Na ndiqni per me teper receta te shendetshme dhe udhezime mbi regjimet ushqimore nga dietologe klinike! .

https://www.instagram.com/p/B-WP_z2AOsD/?utm_medium=share_sheet

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart