Informacione mbi benefitet e manaferrave.🍇

Meqenese shumices prej ne i pelqejne pafund dhe eshte sezoni i tyre, te japim disa informacione mbi benefitet e manaferrave.🍇
– Manaferrat përmbajnë fibra, të cilat mund të rrisin ndjenjën e ngopjes, si dhe zvogëlojnë oreksin dhe numrin e kalorive që trupi juaj perthuth gjate vakteve.
– Manaferrat kane pak kalori, por jane të pasura me disa vitamina dhe minerale, veçanërisht Vitaminë C dhe Mangan.
– Manaferrat kanë veti të forta anti-inflamatore .
(Inflamacioni është mbrojtja e trupit tuaj kundër infeksionit ose lëndimit.)
– Manaferrat mund të ndihmojnë në uljen e inflamacionit dhe uljen e rrezikut të sëmundjes së zemrës dhe probleme të tjera shëndetësore.
– Manaferrat mund të shijohen në shumicën e dietave, pasi ato janë të ulëta në kalori dhe karbohidrate dhe janë në dispozicion gjerësisht të freskëta ose të ngrira.
– Manaferrat janë zbuluar se përmirësojnë funksionin arterial në disa studime në njerëz të shëndetshëm, ata me sindromë metabolike dhe njerëz që pinë duhan.
Nderkohe mirepresim ne komente sygjerimet tuaja mbi beneftitet e frutave ose perimeve qe jeni kurioze te dini!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart